Arap Birliği tarafından bugün yapılması planlanan Libya konulu olağanüstü toplantının teknik sebeplerden dolayı yarına ertelendiği duyuruldu.
Mısır’ın talebi üzerine Libya’daki çatışmalar hakkında toplanması beklenen Arap Birliği üyesi dışişleri bakanları toplantısı ertelendi. Arap Birliği Genel Sekreterliği, birlik üyesi ülkelerin dışişleri bakanlarının Mısır’ın talebi üzerine Libya konulu olağanüstü toplantı gerçekleştireceğini duyurmuştu.
Arap Birliği dün erken saatlerinde yaptığı açıklamada toplantının bugün için düzenleneceğini duyurmuştu ancak ikinci bir açıklama yayınlayarak toplantının yarına ertelendiğini duyurdu.
Açıklamada, “Görsel iletişim ağındaki teknik aksaklıklar ve bakanlık toplantısı yapılmasına ilişkin düzenlemeler nedeniyle, toplantının salı günü yapılmak üzere 24 saatliğine ertelenmesine karar verildi” ifadeleri kullanıldı.
Mısır, Türkiye’nin desteklediği Ulusal Mutabakat Hükümeti’ne (UMH) bağlı güçlerin Akdeniz’e kıyısı olan ve stratejik bir öneme sahip olan Sirte kentine doğru ilerlemeye devam etmesi durumunda Libya’ya “doğrudan bir askeri müdahale” olabileceğine işaret etmişti.
Konuyla ilgili bir önceki haberimizi okuyabilirsiniz; AB Libya Gündemiyle Toplanıyor

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here