Bismil ilçesinde 2 kişinin yaşamını yitirdiği olayda korucubaşı Mahmut Karaarslan ve 2’si korucu 5 çocuğu, sevk edildikleri adliyede “kasten adam öldürme” gerekçesiyle tutuklandı.

Diyarbakır’ın Bismil ilçesine bağlı Kağıtlı Mahallesi’nde 18 Temmuz’da bir aile fertleri arasında arazi ve inşa edilen ev anlaşmazlığı nedeniyle çıkan tartışmanın kavgaya dönüşmesi sonucu Hamdiye Şık (61) ve oğlu Kadri Karaarslan (26) yaşamını yitirdi, Murat Karaarslan, Mehmet ve eşi Bahar Karaarslan yaralandı. Korucu silahlarının da kullanıldığı kavganın ardından Korucubaşı Mahmut, çocukları korucu Serdar ve Sidar ile Zafer, Mazlum, Serhat Karaarslan ve Hamdiye Şık’ın yaralanan çocuğu Murat Karaarslan gözaltına alındı. Kağıtlı Jandarma Karakolunda ifadeleri alınan 7 kişi, dün akşam saatlerinde Bismil Adliyesi’ne sevk edildi.

6 KİŞİYE TUTUKLAMA

Savcılıkta ifadeleri alınan 7 kişi, tutuklanma talebiyle Bismil Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi. İfade işlemleri gece geç saatlerde tamamlanan baba Mahmut ve çocukları Mazlum, Zafer, Serdar, Serhat ve Sidar Karaarslan, “Kasten adam öldürmek”ten tutuklanırken, Hamdiye Şık’ın çocuğu Murat Karaaslan ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here