CHP: Ortaköy'deki Elektrik Sorununu Meclise Taşıyacak

CHP Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Mikail Süer, Artuklu ilçesi Ortaköy mahallesinde meydana gelen olaylarla birlikte yükselen tansiyona DEDAŞ’ın haksız ve hukuksuz uygulamalarının neden olduğunu belirtti.

Medyaya yansıtıldığının aksine mahalle sakinleri DEDAŞ’ın elektrik sayaçlarının direğe çıkarmasına değil, yüksek ve keyfi elektrik faturalarına ve çiftçilerin tarımsal sulamada yaşadıkları sorunların çözülmemesine itirazları var. Bununla beraber vatandaşlar, mahallede başta yol ve diğer altyapı hizmetlerinin oldukça yetersiz olduğu için seslerini yetkililere duyurmak istiyorlar” şeklinde konuştu.

Süer şöyle devam etti :

“Mahale sakinlerinin talepleri çarptılıyor ve sanki sayaçların direklere cıkarılmasına karşılarmış gibi lanse edilmek ve böyle bir algı yaratılmak isteniliyor.

DEDAŞ’ın bu yanlış tutumu yüzünden kolluk kuvetlerimizin Mahalleliyle karşı karşıya gelmesi ve hiç yere yapılan gözaltılar doğru değildir.”

CHP Mardin İl Gençlik kolları Başkanı Mikail SÜER, bu sorunun çözümü için ilgili ve yetkili makamlar nezdinde girişimde bulunacaklarını ve bunun yanı sıra konuyu TBMM’ne taşımak üzere CHP Şanlıurfa Milletvekili Aziz Aydınlık ve CHP Bursa Milletvekili Orhan Saribal ile görüştüklerini konunun en kısa zamanda çözülmemesi halinde CHP’li milletvekillerinden oluşacak bir heyeti mahalleye çağıracaklarını belirtti.

CHP: Ortaköy'deki Elektrik Sorununu Meclise Taşıyacak

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here