Evlenmelerine müsaade edilmeyen genç çift birlikte intihar etti
Evlenmelerine müsaade edilmeyen genç çift birlikte intihar etti

İran da evlenmelerine İzin verilmeyen genç çift birlikte nehre atlayarak intihar etti. Çiftin cansız bedeni sudan çıkartılırken ellerinin birbirine bağlı olması yürekleri dağladı.

Olay Huzistan Eyaleti’nin Mescid-i Süleyman kentinde yaşandı.  Birbirlerini seven Behzat (22) ve Zeynep  (18) evlenmek istediklerini ailelerine söylediklerinde aileleri  evlenmelerine musade  etmedikleri için Mescid-i Süleyman şehrinde bulunan Gudar nehrine atlayarak intihar etti.

İran Kızılay’ı  Mescid-i Süleyman Müdürü Hüseyin Molyi olayın dün gerçekleştiğini belirterek, “Bölge de yaşayan yurttaşların iki genci birlikte intihar  atladıklarını görmüşler bölge sakinleri iki genci kurtarmaya çalışmışlar ancak çabaları sonuçsuz kalmış daha sonra, Kızılay can kurtaran ekiplerini olaydan haberdar etti. Cankurtaran ekiplerimiz olay yerine mümkün olan en kısa sürede gitti ancak maalesef Behzat ve Zeynep’i kurtaramadık” dedi.

Behzat ile Zeynep’in cansız bedenleri sudan çıkartıldığında  ellerinin birbirine bağlı olması dikkatlerden kaçmadı.

İki gencin ellerini birbirine bağlayarak nehre atlayarak yaşamlarına son vermesi, ailelerini şoka sokarken, köylüler de büyük üzüntü yaşadı.

Talihsiz aşıkların cesetleri otopsi yapılmak üzere Hastanesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here