Milli Eğitim Bakanlığı yapmış olduğu duyuru ile lise öğrencilerine yönelik uluslararası yazılım eğitimi programını erişime açtığını açıkladı. Yazılımın birçok dalında eğitimlerin bulunduğu set, lise düzeyinde olup herkes tarafından ücretsiz erişilebiliyor.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk eğitimlerle ilgili “Programlarla öğrencilerin mobil uygulama oluşturma.  yapay zekagömülü sistemlerrobotikbig data konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılmasını hedefliyoruz” açıklamasında bulundu.

Yazılım eğitimi ücretsiz olarak erişime açıldı

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk yaptığı açıklama da Google ve Cisco ortaklığında mesleki ve bireysel gelişimin desteklenmesi için. yazılım eğitimi çalışmalarının öğrencilere uzaktan sunulduğunu belirtti. Eğitimler YouTube üzerinden verilecek olup, iki farklı açık kaynaklı yazılım geliştirme kiti erişime açıldı. Dolayısıyla lise düzeyindeki eğitimler herkes tarafından alınabilecek.

Yazılım eğitimi ücretsiz olarak erişime açıldı
Yazılım eğitimi ücretsiz olarak erişime açıldı

Eğitimde sunulan Kotlin, Java ve Python dersleri ile nesne tabanlı birçok farklı uygulama geliştirilebilecek.

“Öğrencilerimiz için başlatılan bu eğitimlere, Android mobil uygulama geliştirmek için gerekli teorik bilgiler ile programlama dillerini öğrenecekleri ve bol bol pratik yaparak. eğlenceli ve öğretici uygulamalar yazacakları üç yeni eğitim daha eklendi.” Bakan Selçuk konuşmasına şöyle devam etti: “Google iş birliğinde Flutter ile Yazılım Geliştirme‘ ve ‘Kotlin ile Yazılım Geliştirme‘ Android uygulama eğitimleri, Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğü YouTube kanalı üzerinden tüm öğrenci ve öğretmenlerin erişimine açıldı. Google ve Cisco iş birliğinde hazırlanan bu programlarla öğrencilerin mobil uygulama oluşturma. yapay zekagömülü sistemlerrobotik, big data konusundaki bilgi ve becerilerinin artırılmasını hedefliyoruz.

Peki siz bu eğitimleri nasıl buldunuz?

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here