Mardin'de Ücretsiz İngilizce ve Japonca Kursları Başlıyor

Mardin Artuklu Üniversitesi  toplumun adeta artık vazgeçilmezleri arasında yer alan yabancı dil gereksinimini karşılamak için kendi bünyesinde yer alan  İngilizce dil bilgisi eğitimin yanında ücretsiz Japonca kursu başlatıyor.  

Mardin'de Ücretsiz İngilizce ve Japonca Kursları Başlıyor

MAÜ Sürekli Eğitim Merkezinden (SEM) yapılan açıklamada, İngilizce ve Japonca kursların başlayacağı belirtilerek dil öğrenmeye istekli olan herkesi başvuruya davet etti. Sürekli Eğitim merkezi Müdürü Davut Özhan yaptığı açıklamada “Dil öğrenmek artık lüks değil bir ihtiyaç.  Bu kapsamda merkezimiz bünyesinde ücretsiz İngilizce ve Japonca kurslarına başlayacağız” dedi.  SEM Müdürü Özhan açıklamasında “İngilizce kursumuz temel İngilizce başlangıç seviyesinde yapılacak olup kursa başvurular 24-27 Ağustos tarihleri arasında yapılacak ve yeterli sayıya ulaşılması durumunda kurslarımız 31 Ağustos 2020 tarihinde başlayacak, 15 Ekim 2020’de sona erecek, kurs sonunda katılımcılara sertifika verilecektir. Kursumuz tamamen ücretsiz olacaktır” dedi.

Mardin'de Ücretsiz İngilizce ve Japonca Kursları Başlıyor

 İngilizce dışında Mardin’de ilk kez Japonca kursunun da düzenleneceği bilgisini veren Özhan, “belki de bölgede bir ilk olarak Üniversitemiz bünyesinde ücretsiz Japonca kursu da başlatıyoruz. Japonca çalışmak isteyen ya da bu dile ilgi duyan herkesin başvurabileceğini belirten Özhan, kursun Eylül ayında başlamasını planladıklarını belirterek başvuru ile ilgili detayların https://www.artuklu.edu.tr/surekli-egitim-merkezi adresinde ilan edileceğini belirtti.

Artuklu Üniversitesi Bünyesinde Online Süryanice Kursu Verilmeye Başlanacak.   

 MAÜ Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliğinden yapılan açıklamada ise, MAÜ Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (MAUZEM) bünyesinde online Süryanice kursunun başlayacağı belirtildi.  Açıklamada bu kursla birlikte, Mardin’in ve bölgenin kadim dillerinden olan Süryanice’nin geniş toplum kesimlerine tanıtılarak unutulmasının önüne geçilmesi amacıyla temel düzeyde Süryanice okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerisi edinmesinin sağlanması ve klasik Süryanicenin temel gramer konularını öğrenmesinin amaçlandığı ifade edilerek kursların 31 Ağustos 2020’de başlayarak 8 hafta boyunca süreceği belirtildi. Kursun ücretli olduğunun belirtildiği açıklamada, kurs hakkında ayrıntılı bilgiye  https://www.artuklu.edu.tr/mauzem adresinden ulaşılabileceği bilgisi de verildi.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here