Dersim’de her yıl geleneksel olarak düzenlenen Munzur Kültür ve Doğa Festivali bı yıl dünyayı saran Covid-19 salgını nedeniyle yapılmayacak. Her yıl Dersim Belediyesi ve Dersim Dernekler Federasyonu tarafından organize edilen Munzur Kültür ve Doğa Festivali bu yıl salgın nedeniyle yapılmayacak.

Her yıl temuz ayının son haftasında düzenlenen festival, yerli ve yabancı binlerce turisti Dersim coğrafyasına çekip, Dersim’in tanıtılmasına ve ekonomisine büyük bir katkı sunuyordu.

Dersim Belediyesi ve DDK tarafından yapılan  iptal duyurusunda şu ifadelere yer verildi:
“Müzikten ekolojiye, felsefeden güzel sanatlara, tiyatrodan sinemaya, kadın atölyesinden çocuk atölyesine kadar birçok etkinlikle 20’nci Munzur Kültür ve Doğa Festivaliyle sizlerle buluşmayı planlıyorduk. Yakın zamanda Munzur Özgür Aksın Meclisi bileşenleriyle yapılan toplantıda, ortaya çıkan eğilim doğrultusunda bu yıl dünyayı etkisi altına alan pandemi koşullarından kaynaklı, festivalimizi halk sağlığını gözettiğimiz ve yeni risklerin ortaya çıkmasını engellemek adına bir yıl sonra 20’nci yılın coşkusuyla gerçekleştireceğimizi ilan ediyoruz. Bu bağlamda festivalimiz bu sene zorunlu nedenlerden kaynaklı ertelense de Dersim’de planlanan yıkım projelerine karşı alanlarda olacağımızı belirtmek istiyoruz.”

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here