1

13 yaşında  küçük bir çocuğa cinsel saldırıda bulunan uzman çavuş A.A. savcılık ifadesinin ardından tutuklanma talebi ile çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Cinsel saldırıda bulunan uzman çavuş tutuklandı

Şırnak’ta 1. Jandarma Komando Tugayı’nda görevli Uzman Çavuş A. A.’nın, 13 yaşındaki bir çocuğa yönelik cinsel saldırıda bulundu. Çocuğun çığlık atması ardından komşuların yetişmesi ile kurtarılan çocuk, uzman çavuştan şikayetçi oldu. Bunun üzerine polis A.A’yı gözaltına aldı.

Cinsel saldırıda bulunan uzman çavuş tutuklandı

Gözaltına alınan A. A. emniyet ifadesinin ardından Şırnak Adliyesi’ne getirildi. Savcılık ifadesi alınan A. A.,  “Cinsel istismar” ve “silahla tehdit” suçlaması yöneltilerek tutuklanma talebi ile Şırnak Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Burada A.A.’nın ifadesinin alınmasından sonra aynı gerekçe ile tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Konuya dair yarın KESK Şubeler Platformu öncülüğünde Cizre Sanat Sokağı’nda bir basın açıklaması yapılması bekleniyor.

Olayın  twitter da gündeme gelmesinden sonra  Şırnak valiliğinden konuyla ilgili yaptığı açıklama  halkın tepkisini daha da artırdı. Şırnak halkı dün gece sokaklarda  tecavüzün   üstü kapanmasına  tepki olarak sokaklarda tepkilerini koydu.

Cinsel saldırıda bulunan uzman çavuş tutuklandı

Olayın  yayılması  üzerine  sosyal medyada bazı kullanıcıların  Şırnak’ta yapılan gösterileri provokasyon olarak  değerlendirmesi üzerine  eski HDP  Şırnak  milletvekili   Ferhat Encu  Twitter üzerinden yaptığı açıklamada   olayın provokasyon  değil emniyet müdürlüğünün kendisi de olayın doğru olduğunu gerekli incelemelerin yapıldığını söyleyerek  kamuoyunu aydınlattı.

Cevapla

Please enter your comment!
Please enter your name here